حضور ۵۰۰ مربی در همایش بزرگ فوتبال پایه

🔵بیش از ۵۰۰ مربی در همایش بزرگ فوتبال پایه حضور خواهند داشت

🔶محمدی: با برگزاری المپیاد استعدادهای نهفته آشکار خواهند شد

🔶رئیس کمیته جوانان گفت: مهمترین هدف از برگزاری المپیاد فوتبال توسعه فوتبال در بخش بانوان است.

🔶به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، اکبر محمدی، رئیس کمیته جوانان گفت: مهمترین هدف از برگزاری المپیاد فوتبال توسعه فوتبال در بخش بانوان است. این رویداد،اولین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور است که برای دختران برگزار می شود و با حضور ۳۲ تیم برگزار و ۴۴۸ ورزشکار، مربی و سرپرست در قالب ۴ گروه به رقابت می پردارند. بازیهای دور گروهی تا روز دوشنبه ادامه داشت و از روز سه شنبه تیم ها وارد مرحله حذفی و نهایی شدند و امروز فینال و اختتامیه برگزار خواهد شد.
🔶وی در ادامه بیان کرد: هدف از برگزاری المپیاد، توسعه فوتبال در بخش بانوان بوده و فضا برای دختران زیر ۱۶ سال فراهم شود تا بتوانند خودشان را محک بزنند و در فضای فوتبال قرار بگیرند. تیم فوتبال بانوان زیر ۱۵ سال در شهریور ماه به مسابقات کافا در ازبکستان اعزام خواهد شد که خوشبختانه برگزاری این المپیاد باعث شد تا استعدادیاب ها به همراه سرمربی تیم ملی زیر۱۵ سال این بازیکنان را ارزیابی کنند و تیم خوبی را تشکیل دهند تا به ازبکستان اعزام شوند.
🔶وی ادامه داد: المپیاد با همکاری هیات فوتبال البرز و فدراسیون فوتبال و حمایت وزارت ورزش در حال برگزاری است.
🔶محمدی در ادامه از برگزاری همایش بزرگ فوتبال پایه برای مربیان خبر داد و گفت: فردا ( جمعه ۱ شهریورماه) همایش ملی مربیان فوتبال در کردان کرج با حضور سخنران بین المللی و مدرسان برتر در حوزه های استعدادیابی، آمادگی جسمانی، حقوقی، بانوان و آکادمی های فوتبال برگزار می شود. پیش بینی ما این است که این همایش با حضور ۵۰۰ مربی تشکیل شود. در واقع به جز کارگاه های آموزشی، مراسم تجلیل و تکریم از افتخارآفرینان فوتبال ایران، مربیانی که تیم های ما را به جامم جهانی رسانده و در بخش فوتبال پایه فعال بودند و استعدادیاب هایی که سالها خاک فوتبال را در پخش تربیت و استعدادیابی فوتبال پایه خوردند خواهیم داشت.
وی در پایان گفت: از روز شنبه دوم شهریور ماه، المپیاد پسران با حضور ۳۴ تیم در ۶ گروه برگزار می شود و استعدادیاب های فوتبال با انتخاب برترین نفرات ، بازیکنان منتخب تیم ملی زیر ۱۲ سال را معرفی خواهند کرد. در واقع با برگزاری المپیاد استعدادهای نهفته آشکار خواهند شد.

انتشار در تاریخ اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۹ توسط admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *