بازنده های قدیمی، نسخه جدید تیم ملی جوانان

داود مهابادی مقابل استقلال از پیش بازنده نیستیم فشردگی در لیگ یک بالا است§Ù„Õ©— l 7ggÿwgÿÿÿÿÿÿÿÿÿÿÿÿÿÿÿÿÿÿÿ¿ÿÿÿ3l

هنوز با حکم ابقای حمید استیلی در تیم ملی امید کنار نیامده بودیم که فدراسیون فوتبال بازهم گل کاشت و داود مهابادی را به عنوان سرمربی و حمید درخشان را به سمت مدیرفنی تیم ملی جوانان ایران منصوب کرد.
گویا فدراسیون فوتبال ایران، عادت کرده است که فقط بیاید و مربیان بدون کارنامه را در رده های مختلف تیم ملی انتخاب کند، حالا می خواهد تیم ملی بزرگسالان ما باشد یا همین امید و جوانان و بدون هیچ توضیحی خاصی در مورد انتخاب هایشان، با یک عکس دسته جمعی، مربی مدنظرشان را معرفی می کنند و هیچوقت هم پاسخگوی هیچ سوال و ابهامی نبوده اند و نیستند.
انتخاب داود مهابادی به عنوان سرمربی تیم ملی جوانان، دقیقا همان داستان عدم شایستگی و ناکارآمدی است که درخصوص انتخاب هایی نظیر، پرویز مظلومی و حمید استیلی به آن اشاره کردیم. چرای انتخاب داود مهابادی را حداقل ما نمی دانیم، اما اوضاع تیم ملی جوانان آن جایی مضحک است که بعد از انتخاب پرویز مظلومی و بازگشت او به استقلال، رسیدن به ترکیب داود مهابادی و حمید درخشان نه تنها پیشرفتی در این انتخاب نیست، بلکه به عقیده نویسنده، افول هم محسوب می شود، به دلیل اینکه مظلومی در استقلال دوران خوب کم نداشت، اما مهابادی و درخشان رزومه ی درخوری به هیچ وجه ندارند.
دوران مربیگری داود مهابادی در فوتبال ایران، هیچگاه خوب نبوده است، یک مربی کاملا معمولی که چندین اخراج و استعفا در کارنامه تقریبا ضعیفش به چشم می خورد، مهابادی با پاس همدان و سیاهجامگان مشهد سقوط، در آلومینیوم اراک و نساجی مازندران اخراج و در شهرداری ماهشهر و فجر شهید سپاسی شیراز، استعفا را تجربه کرد، اما حالا مربی با این عملکرد، که هیچ تجربه ای هم در فوتبال پایه ندارد و با جوانان اصلا کار نکرده است، با چه معیار و میزانی به سمت سرمربی تیم ملی جوانان رسیده است؟ یا حمید خان درخشان که برخلاف نامش اصلا کارنامه درخشانی ندارد، به عنوان مدیر فنی تیم ملی جوانان منصوب شدند، دوستان فدراسیون نشین، باید پاسخگو باشند که جناب درخشان در قامت سرمربی، در شرایطی که حتی یک افتخار هم کسب نکرده است و عمر مربیگری اش در هر تیمی، حالا می خواهد پرسپولیس باشد یا خونه به خونه بابل و راه آهن، نهایتا یک فصل با حتی کمتر بوده است و هیچوقت به عنوان یک سرمربی موفق در فوتبال ایران شناخته نشده، با چه شاخصه هایی بازهم بعد از آن فاجعه ای که در تیم ملی جوانان رقم زد، به تیم ملی بازگشته است؟
ترکیب جدید مهابادی و درخشان، نسخه‌ی همیشه بازنده ای است، که کمیته فنی فدراسیون فوتبال برای تیم ملی جوانان پیچیده است، تیم ملی جوانانی که بعد از پورموسوی و مظلومی حالا به مهابادی و درخشان سپرده شده، وضعیت چندان مطلوبی ندارد، از ابهامات بازیکنان دعوت شده تا اردو های نامشخص، مشکلاتی است که تیم ملی جوانان با آن دست و پنجه نرم می کند.

یادداشت از محمدرضا ولی زاده

انتشار در تاریخ آذر ۳, ۱۳۹۹ توسط ولی زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *