img
کد خبر : 261 تاریخ : 2022-07-19 17:58:37

ادعای عجیب گزینه سر مربیگری استقلال :هم در تیم خودم شرط بندی دیدم هم در سایر تیم ها(بخش دوم)

آقای عنایتی در مورد دو دستگی در تیم ملی و انتقادات پیش آمده به نظر شما بازیکنان در حال حاضر در جایگاهی هستند که بخواهند در مورد مربی تیم ملی انتقاد کنند؟

آقای عنایتی در مورد دو دستگی در تیم ملی و انتقادات پیش آمده به نظر شما بازیکنان در حال حاضر در جایگاهی هستند که بخواهند در مورد مربی تیم ملی انتقاد کنند؟

 ما دو بحث داریم. در همه تیم ها یک نفر نماینده حضور دارد که تصمیم گیرنده است. ما در سالیان دور اگر بخواهیم در مورد آن صحبت کنیم، علی دایی بود که همه به آن اعتقاد و اعتماد داشتند و اگر میخواستند درباره ی موضوعی صحبت شود همه جمع بندی می کردند و به او انتقال می دادند و او صحبت می کرد. و بعد از آن برای جواد نکونام اتفاق افتاد. در تیم های بزرگ هم اگر بخواهیم درباره آن صحبت کنیم فرهاد مجیدی، محمود فکری، علی منصوریان و یک مقطعی خود من بودم. پرسپولیس هم کریم باقری و سید جلال را داشت. ما در تیم ملی در حال حاضر یک فرد نداریم که بقیه بتوانند به او اعتماد کنند و حرفشان را از طریق او عنوان کنند. زیرا قرار نیست همه باهم درباره یک موضوع نظر بدهند. اصلا این طرز تفکر اشتباه است. بازیکنان تیم ملی در خدمت تیم ملی هستند حالا هرکسی مربی تیم ملی باشد فرقی نمی کند. به نظرم نبود یک بزرگ در تیم ملی احساس می شود.

یک اتفاق عجیب که در زمان سرمربیگری اسکوچیچ رخ داده، همین بازوبند کاپیتانی است، که همه می گویند یک تکه پارچه است، ما میبینیم که امید ابراهیمی بعد یک سال به تیم ملی دعوت می شود و در بازی دوستانه بازوبند کاپیتانی میبندد. انگار که اسکوچیچ یک نفر اول در تیم ندارد. 

 به نظر من یک ضعف بزرگ در تیم است. رهبری به سن و سال نیست. من به خاطر دارم تیم ملی آلمان، فیلیپ لام در سن ۲۰ سالگی بازوبند کاپیتانی را به بازو بست. اگر مرور کنیم بازیکنانی که در آن زمان در تیم آلمان حضور داشتند یک تیم وحشتناک پرستاره بود. رهبری اصلا به سن بالا و پایین نیست، شما باید کاپیتان پرورش بدهید. متاسفانه بعد رفتن جواد نکونام ما چنین شخصیتی را پرورش نداده ایم که همه به خواسته هایش احترام بگذارند. 

دو سوال پایانی ما درباره مسائل کلان فوتبال است. تیمی مانند هوادار فصل پیش از داوری ضربه خورد و این را می دانید که شما تنها تیمی نیستید که از داوری ضربه خوردید. تیم ذوب آهن هم که در یک مقطعی مهدی تارتار خیلی عصبانی شده بود. به نظر شما کسانی منفعت می برند که نمی گذارند VAR به فوتبال ایران بیاید؟

 به نظر من با آمدن VAR به فوتبال کشورمان خیلی از اتفاقاتی که نباید بیافتد در فوتبال ما رخ نخواهد داد. حق به حق دار می رسد. خیلی سخت است، شما وقتی سه امتیازی را از دست می دهید که برای یک فصل تعیین کننده است. حتی بعضی وقت ها یک امتیازی که شما از دست می دهید روی نتیجه کل فصل شما تاثیر می گذارد. ما قرار است که به جلو برویم، قرار نیست درجا بزنیم. همین اطراف خودمان را که نگاه می کنیم شاید لیگ شان به مراتب کیفیت پایین تری از ما داشته باشد، ولی تمام تجهیزاتی که برای راحتی تیم ها و داوران لازم است را دارند. فشار زیادی روی داوران ما است اما با وجود VAR وقتی اشتباهی رخ می دهد هیچ فشاری روی داور نیست. خیلی راحت می رود نگاه می کند و اشتباه خود را اصلاح می کند و همه این موضوع را پذیرفته اند. تنش روی نیمکت های ما به خاطر همین موضوعات است. ما باید هرچه زودتر این تکنولوژی را به کشور بیاوریم. مطمعنا یکسری افراد از نبودن VAR نفع می برند. ولی چگونه نفع میبرند را من نمی دانم. ما می گوییم که لیگ ما یک لیگ حرفه ای است اما اینطور نیست. ما الان در شهر بزرگی مانند تهران مشکل زمین تمرین و بازی داریم. فصل قبل یکی از وحشتناک ترین اتفاقات که برای ما افتاد بازی کردن سه تیم در یک استادیوم بود. سال گذشته اتفاقات عجیب و غریب بسیاری رخ داد، چه خوب که زودتر تمام شد. همه این ها به فدراسیون فوتبال ما برمیگردد. اصلا هر شهری که استادیوم ندارد دلیلی ندارد که در این تورنومنت شرکت کند. ما قرار نیست به کسی امتیاز بدهیم. باید یک کاری را سفت و سخت انجام بدهیم. بنظر من اگر سخت گیری بیشتر شود مسئولین آن شهر به خودشان می آیند و باعث می شود زودتر استادیوم خود را درست کنند و به حد استاندارد برسانند تا تیم شهرشان به مشکل نخورد.


دیدگاه ها

نظر خود را ثبت کنید