img
کد خبر : 254 تاریخ : 2022-07-17 21:27:06

بازنشستگی نامزدهای پست ریاست فدراسیون فوتبال را تهدید نمی کند

 مهدی تاج و .عزیزالله محمدی مشکلی برای حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال ندارندگرچه قبلا گفته شده بود افراد بازنشسته نمی‌توانند در سه پست رئیس، دبیرکل و خزانه‌دار فدراسیون فوتبال مشغول به کار شوند اما بر اساس اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال که در آذر ۹۹ به تصویب آنلاین مجمع رسید، مهدی تاج و عزیزالله محمدی منع قانونی برای حضور در انتخابات 8 شهریورماه نداشته باشند

 

دلیل این قضیه، رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری در آذر ماه سال گذشته است که بر اساس آن فدراسیون فوتبال مشمول قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان آن نمی‌شود.

بر اساس این رای، فدراسیون فوتبال چون از جمله دستگاه‌های دولتی و نهادهای عمومی غیر دولتی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری به شمار نمی‌آید، بنابراین مشمول احکام قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان و اصلاحات بعدی آن نیست. علاوه بر این در هیچ جای اساسنامه جدید هم نام و نشانی از بازنشستگی نیست.

بدین ترتیب مهدی تاج و عزیزالله محمدی بدون نگرانی از بحث بازنشستگی، می‌توانند در انتخابات فدراسیون حاضر شوند و باید دید از بین این دو نفر و همچنین میرشاد ماجدی، کدام شخص جانشین شهاب عزیزی خادمِ معزول خواهند شد.

 


دیدگاه ها

نظر خود را ثبت کنید