img
کد خبر : 255 تاریخ : 2022-07-17 21:31:13

تیم امید با کادر نصف و نیمه در ترکیه

 تیم امید ایران با ۲۳ بازیکن قرار است به ترکیه برود اما کادر این تیم ناقص به  ترکیه خواهد رفت تا در بازیهای کشورهای اسلامی شرکت کند.، شاگردان مهدی مهدوی‌کیا از 5 تا 12 مرداد در کمپ تیمهای ملی اردو خواهند داشت و بعد از آن راهی ترکیه خواهند شد تا در بازیهای کشورهای اسلامی حاضر شوند.

کاروان تیم امید در حالی عازم ترکیه خواهد شد که از کادر این تیم، پزشک، مدیر رسانه ای و نفر دوم تدارکات، 2 ماساژور و مدیر اجرایی از لیست نفرات اعزامی به ترکیه خط خورده‌اند چرا که مسئولان برگزارکننده بازیهای کشورهای اسلامی اعلام کرده‌اند به دلیل شلوغی دهکده بازیها، از کادر فنی هر تیم، بیشتر از 7 نفر نمی‌تواند در ترکیب حضور داشته باشد.

این اتفاق در شرایطی رخ خواهد داد که پیش از این رئیس کمیته ملی المپیک در برنامه ورزش و مردم اعلام کرده بود نفرات اضافی اعضای کادر فنی مشکلی برای همراهی تیمشان در روز تمرین و مسابقه ندارند و فقط در دهکده بازیها نمی‌توانند اقامت داشته باشند منتهی بر خلاف صحبتهای رضا صالحی امیری، کمیته المپیک چنین اجازه‌ای به تیم امید ایران نداده است.

البته که کمیته ملی المپیک گفته پزشک و ماساژور از سایر تیمها به تیم امید خواهد داد منتهی مطمئنا بحث ماساژ در فوتبال و حتی پزشکی فوتبال با سایر ورزش‌ها متفاوت است.

به این نکته هم اشاره کنیم که مهدی مهدوی‌کیا سرمربی تیم امید، صبح امروز و در فرودگاه مهرآباد و پیش از پرواز به کیش، از اینکه نمی‌تواند کل کادرش را به ترکیه ببرد، ابراز تعجب کرده بود. بازیهای تیم امید در ترکیه یک روز در میان است و فشردگی بازیها هم کار تیم امید را سخت و سخت‌تر می‌کند.

ایران در مرحله گروهی رقابتها با تیمهای امید مراکش، امید عربستان و امید آذربایجان همگروه است و طی روزهای ۱۷ و ۱۹ و ۲۱ مرداد، به ترتیب به مصاف تیمهای آذربایجان، مراکش و عربستان می‌رود. 

تیم امید با بازیکنان زیر ۲۱ سال در این رقابتها شرکت می کند اما سایر تیم ها با نفرات زیر ۲۴ سال، به این رقابتها می‌آیند.

به این نکته هم اشاره کنیم که البته فدراسیون فوتبال در تلاش است تا مشکل تیم امید را حل کند و مهدوی‌کیا بتواند تمام کادرش را به ترکیه ببرد.

 


دیدگاه ها

نظر خود را ثبت کنید