img
کد خبر : 260 تاریخ : 2022-07-19 17:54:42

رضا عنایتی : نظارت که کم باشد فساد در همه جا رخ می دهد(بخش اول)

گفتگوی با رضا عنایتی سرمربی فوتبال ایران و کاپیتان اسبق استقلال در این بخش صحبت های جنجالی زیادی داشت. او از وضعیت نگران کننده تیم ملی در آستانه جام جهانی و همچنین وضعیت بلاتکلیف فدراسیون فوتبال گفت. عنایتی یکی از مشکلات اردوی تیم ملی را نبود یک بزرگ تر میان بازیکنان دانست. او گفت در گذشته بازیکنان به دایی و نکونام اعتماد داشتند در حال حاضر اما در فوتبال ملی چنین بازیکنی پیدا نمی شود. مساله VAR دیگر موضوع مورد بحث در این بخش از گفتگو بود. عنایتی می گوید آمدن VAR به ایران مشکلات زیادی را برطرف خواهد کرد اما متاسفانه برخی از نبود سیستم کمک داور ویدیویی در فوتبال ایران نفع می برند. در دقایق پایانی رضا عنایتی از فساد و شرط بندی گفت که خصوصا در دسته های پایین تر و فوتبال پایه مشاهده کرده است:

آقای عنایتی درباره ی اخراج اسکوچیچ صحبت کنیم، کسی که تیم را به جام جهانی رساند، اما برای نیمکت تیم ملی کوچک است.

 قضیه تیم ملی نگران کننده شده است، زیرا ما هر روزی که از دست می دهیم به یک تورنومنت خیلی بزرگ نزدیک تر می شویم. به هر حال تمام تیم های دنیا تلاش می کنند به این تورنومنت بزرگ برسند. نگرانی من از این است که داریم زمان را از دست می دهیم. بازی های تدارکاتی ما بازی های خوبی نبوده است. اسکوچیچ در بدترین شرایط تیم ما را در دست گرفت و ما به بهترین شکل ممکن به جام جهانی صعود کردیم. نمی توانیم در مورد اینکه چه اتفاقی برای تیم ملی افتاد صحبت یا تصمیم گیری کنیم چون اطلاعی از آن نداریم. خواهشم از دوستان این است که نگذاریم زمان از دست برود، ما باید از فوتبال کشورمان در این تورنومنت دفاع کنیم. هر تصمیمی که قرار است گرفته شود هرچه زودتر اتفاق بیافتد به نفع تیم ملی است. 

الان انتخاب سخت شده است، از طرفی اسکوچیچ نتیجه گرفته از طرفی هم او را مربی دسته یکی می نامند. شما اگر رئیس فدراسیون بودید با اسکوچیچ ادامه می دادید؟ با یک نتیجه خوب و یک کارنامه ضعیف؟

 درباره کارنامه او باید گفت که کارنامه قابل دفاعی است. اگر مربی خوبی نبود در سالی که منتهی به جام جهانی بود او را به عنوان سرمربی انتخاب نمی کردیم. احساس می کنم مسائل دیگری درگیر است. من به عنوان یک هوادار و تماشاگر برداشتم این است که در صورت جابجایی اسکوچیچ پای مسائل فنی در میان نیست. مسائل پیش آمده باعث شده ابهت سرمربی تیم ملی ما کم شود و باعث می شود که بازیکنان موضع بگیرند و استفاده کنند و این موضوع خوبی نیست.


دیدگاه ها

نظر خود را ثبت کنید