img
کد خبر : 247 تاریخ : 2022-07-05 20:56:08

پاسخگویی رئیس هیات فوتبال به انتقادهایی علیه وی(قسمت آخر)

اینکه گفته شده 13 نفر از اقوام شما در هیئت فوتبال تهران مشغول به کار هستند چقدر واقعیت دارد؟

اینکه گفته شده 13 نفر از اقوام شما در هیئت فوتبال تهران مشغول به کار هستند چقدر واقعیت دارد؟

شیرازی: این که می گویند 12، 13 نفر از اقوام من در هیئت فوتبال مشغول به کار هستند، دروغ است. به هیئت فوتبال بیایید و این موضوع را ببینید. فقط پسرم در هیئت فوتبال حضور دارد که در زمان کفاشیان مجوزش را گرفتم. او بسیار توانمند است و در کارهای هیئت فوتبال ما را جلو می اندازد. 

به موضوع حساس آکادمی های فوتبال بپردازیم. برخی آکادمی ها درآمدهای بسیار عجیبی دارند که با عقل جود در نمی آید. نظر شما در این مورد چیست؟ 

تیموری: آنهایی که در مجموعه انقلاب با قشر توانمند جامعه درحال برگزاری کلاس های آموزشی هستند، درآمدهای میلیاردی از این راه دارند. همه آکادمی ها مبالغ سنگین نمی گیرند. 

چرا پیدایش مدارس فوتبال و آکادمی ها آنقدر زیاد شده که از کنترل هیئت فوتبال خارج است؟

تیموری: اول باید تفاوت آکادمی و مدرسه فوتبال مشخص شود. مدرسه فوتبال یک مرکز آموزشی کوچک است که با یک زمین هم می تواند به آموزش بپردازد و تنها فوتبال را آموزش می دهد اما زمانی می توانید مجوز آکادمی را بگیرید که مجموعه و امکانات کاملی اعم از چمن طبیعی، مصنوعی، سالن، خوابگاه و ... را داشته باشید. اما در حال حاضر آکادمی های تیم های بزرگ ما هم چنین امکاناتی ندارند. سایپا و پیکان از بهترین آکادمی های ما هستند اما اینکه با اسامی فوتبالیست های خوب ما مدارسی ایجاد می شود، غیرقانونی است. ما به اداره اماکن گزارش دادیم و باید رسیدگی کنند. البته در سال گذشته 160 مدرسه فوتبال را با حکم اداره اماکن موفق شدیم پلمپ کنیم. مدارسی که دارای مجوز هستند، پرونده و استعلام های مورد نیاز را دارند و اگر خطایی از آنها سر بزند، قطعا از تمدید مجوزها خودداری می کنیم.

محرومیتی هم برای مربیان مدارس فاقد مجوز اعمال شده است؟

شیرازی: نه ولی پیشنهاد بسیار خوبی است و می توانیم اعلام کنیم که انجام شود.

شما 12 سال رییس هیئت فوتبال استان تهران هستید. با توجه به فشارها و هجمه هایی که علیه شما به وجود آمده چه اصراری به حضور در اینجا دارید؟

شیرازی: اگر فوتبالی ها از ما بیزار شدند، اعلام می کنیم که دوره بعد دیگر به هیئت فوتبال نخواهیم آمد. فکر می کنم ثبات مدیریت در هر سازمانی خیلی مهم است و زمانی که مدیری تغییر کند، تمام شاکله سازمان هم با او تغییر می کند و افراد جدید و بدون تجربه ای روی کار می آیند که شکل گیری آنها زمان و هزینه بالایی دارد. من تلاش کردم در کنار عشق و علاقه ام به این حوزه، خدمتی نیز کرده باشم و می دانم که این پست ها ابدی نیست و روزی به پایان می رسد. روزی که خوب کار نکنم باید خداحافظی کنم.

حقوق و حق الجلسات شما در هیئت فوتبال چقدر است؟

شیرازی: من ساعت کاری بالایی دارم و کمتر می توانم به زندگی شخصی و خانوادم برسم. در این صورت به نظرم اگر در قبال جلساتم هزینه ای دریافت می کنم، کار بدی نیست. بابت هر جلسه برای ما 200 هزار تومان پرداخت می کنند که با حساب مالیات 180 هزارتومان دریافت می کنیم و در سال شاید به 10 جلسه هم نرسد. حقوق من از دانشگاه است و از هیئت فوتبال به علت افتخاری بودن پستم به جز حق الزحمه کوچکی مثل ایاب ذهاب، حقوقی دریافت نمی کنم.

هیئت فوتبال درآمدهای زیادی دارد و برخی معتقدند این مبالغ برای پیشرفت فوتبال تهران خرج نمی شود. برای شروع می خواهیم بدانیم درآمد هیئت فوتبال از تیم ها چقدر است؟

شیرازی: ما تمام پول ها را طبق تعرفه هایی که در سایت نوشته شده دریافت می کنیم اما با وجود هزینه هایمان تقریبا چیزی باقی نمی ماند. برای مثال ما امسال حقوق داوران را 60 درصد اضافه کردیم و بابت هر بازی به یک داور 220 هزار تومان پرداخت می شود. حقوق پایه کارمندان افزایش پیدا کرده و طبق تورم مجبوریم دریافتی ها از تیم ها را نیز اضافه کنیم. این اعداد میلیاردی که در خصوص درآمد هیئت فوتبال گفته می شود دروغ است. من حاضرم یک روز به هیئت فوتبال بیایید و مدارک مالی و حسابرس مالی را به شما نشان دهم تا همه شبهه ها برطرف بشود.

جریمه پرونده های انضباطی کجا می رود؟

شیرازی: شاید هر لیگ در سال 20 پرونده انضباطی داشته باشد و عدد بالایی شکل نمی گیرد که بخواهیم روی آن حساب کنیم. تعدادی از مدیران باشگاه ها عضو مجمع هیئت فوتبال هستند و اگر ما دریافتی بالایی داشته باشیم و سوءاستفاده کنیم برای همه مشخص می شد و تا حالا مجازات شده بودم.

 


دیدگاه ها

نظر خود را ثبت کنید