img
کد خبر : 244 تاریخ : 2022-07-05 20:36:30

پاسخگویی رئیس هیات فوتبال به انتقادهایی علیه وی (قسمت دوم)

تیم های تهران را چطور در این طرح سازماندهی کردید؟شیرازی: تیم های استان تهران را با جلسات زیادی به سمت ساخت باشگاه بردیم وآنها را با هیئت مدیره و دفتر ثابت طبق خواسته AFC به ثبت رساندیم. 16 تیم را سازماندهی کردیم و با تلاش های بسیار مسابقات و باشگاه ها را به استاندارد فیفا نزدیک کردیم. موفقیت این طرح با عنوان تهران ویژن، به نظم خاص مسابقات فعلی در لیگ های برتر، دسته یک و دسته 2 منجر شد.

تیم های تهران را چطور در این طرح سازماندهی کردید؟

شیرازی: تیم های استان تهران را با جلسات زیادی به سمت ساخت باشگاه بردیم وآنها را با هیئت مدیره و دفتر ثابت طبق خواسته AFC به ثبت رساندیم. 16 تیم را سازماندهی کردیم و با تلاش های بسیار مسابقات و باشگاه ها را به استاندارد فیفا نزدیک کردیم. موفقیت این طرح با عنوان تهران ویژن، به نظم خاص مسابقات فعلی در لیگ های برتر، دسته یک و دسته 2 منجر شد.

دلیل فشارهای زیاد بر هیئت فوتبال و شخص شما در انتخابات سال گذشته چیست؟

شیرازی: فکر می کنم در انتخابات فشار وجود نداشت، بلکه رقابت تنگاتنگی دیده می شد.

درباره درگیری های زیادی که با رضا گل محمدی مدیرکل اسبق ورزش و جوانان استان تهران داشتید نیز توضیح دهید؟

تیموری: گل محمدی خودش فوتبالی بود و از آکادمی ملی فوتبال به مدیرکلی رسید. دوره مدیرکلی وی مصادف شد با پایان دوره 4 ساله شیرازی در هیئت فوتبال. بیشترین چالش ما این بود که او می خواست بر خلاف بند 9 ماده 24 اساسنامه برای هیئت فوتبال سرپرست تعیین کند. وی مخالف رای داشتن رئیس هیئت فوتبال در مجمع بود؛ اما این موضوع در اساسنامه ما نبود و در تمام کشور همین اساسنامه اجرا می شد. وی در دوره مدیریتش، ورزرشگاه تختی را از بین برد و حالا دوباره برنامه هایی در حال اجرا داریم که احتمالا این ورزشگاه دوباره جان بگیرد.

عده ای به خاطر نداشتن مصوبه مجمع، اساسنامه هیئت فوتبال را قبول ندارند. پاسخ شما چیست؟

شیرازی: اساسنامه توسط سیدحمید سجادی معاون وزیر ورزش وقت در سال 94 ابلاغ شد و ما هم آن را تغییر ندادیم. سازمان بازرسی برای انتخابات هیئت ها یک سرپرست می خواست و فدراسیون نیز این مسئله را نمی پذیرفت؛ زیرا خود را مستقل و مورد تایید فیفا می دانست و این اساسنامه را برای اجرا به تمام کشور ابلاغ کرد.

تیموری: ما مصوبه هیئت رئیسه و مجمع را داشتیم و این مصوبه در تمام کشور هم در حال اجرا بود؛ اما اگر تاییدی هم نداشتیم باز هم همین مصوبه در تمام کشور جاری بود و به بهانه فقدان تاییدیه نمی توان گفت که نباید اجرایی شود. بعد از آمدن هیئت رئیسه اخیر در زمان شهاب الدین عزیزی خادم از ما مشکلات اساسنامه را خواستند و من هم نظراتم را اعلام کردم که دوستان هم برای اصلاح آن، پیگیر هستند.

نظرتان درباره ادعای بعضی که با حضور شما فوتبال تهران را مُرده می دانند، چیست؟

شیرازی: ما پویایی را به هیئت فوتبال آوردیم و کارهای اساسی انجام دادیم. مثلا سیستم کارت های زرد و قرمز و گل ها در مسابقات تماما به شکل سیستمی درآمده و امکان دست بردن در آن را از بین بردیم. ما همراه با تکنولوژی زمان پیش رفتیم. آمار فدراسیون در بحث فنی نشان می دهد که ما پیشرفت خوبی داشتیم. برای مثال 9 نفر از نونهالان زیر 17 سال از تهران هستند و همچنین 17 نفر از تیم جوانان ایران از پایتخت دعوت شده اند.

تیموری: با بعضی منتقدان صحبت کردم و متوجه شدم که بعضا، از بین رفتن باشگاه ها را تقصیر ما می دانند اما یکسری از اتفاقات و انتقادات اصلا در حیطه اختیارات هیئت فوتبال نیست. آنهایی که می گویند ما افت کردیم باید بدانند که 56 درصد از بازیکنان تیم های ملی پایه متعلق به تهران هستند. پس منتقدان، منصفانه نقد نمی کنند. بر خلاف تمام هیئت فوتبال های کشور، با مدیریت هزینه بازی ها و آموزش ها توانستیم یک ساختمان مناسب برای خودمان بخریم.

به نظر شما خرید یک ساختمان برای رزومه 15 ساله کم نیست؟

تیموری: اوضاع ساختمان هیئت فوتبال اصلا مناسب نبود و ما هم می توانستیم مثل بقیه اهمیت ندهیم و منتظر رسیدگی وزارت ورزش بمانیم اما تمام تلاشمان را کردیم و بهترین شرایط را برای ساختمان هیئت فوتبال مهیا کردیم. در بحث نرم افزاری هم چند سالی است که سامانه ای را طراحی کردیم تا مسائلی مانند نحوه دریافت و پرداخت مبالغ را سامان بدهیم که خیلی از هیئت ها همین را هم ندارند. قبلا گزارش های دستی با مبالغ ناچیزی دستکاری می شد و ما این مسائل را اصلاح کردیم. همچنین توانستیم آموزش فوتبال در تهران را سامان بدهیم.

در بحث آموزش برای ساماندهی مدارس فوتبال چه کردید؟

تیموری: ما در سایت مان مدارس آموزش فوتبالی که دارای مجوز هستند را اعلام کردیم تا خانواده ها به هر آموزشگاهی اعتماد نکنند


دیدگاه ها

نظر خود را ثبت کنید