img
کد خبر : 245 تاریخ : 2022-07-05 20:45:04

پاسخگویی رئیس هیات فوتبال به انتقادهایی علیه وی(قسمت سوم)

یعنی هیچ مقابله ای با مدارس فوتبال متخلف نداشتید؟تیموری: در واقع این مسائل اصلا وظیفه ما نیست و ما در حالی می توانیم رسیدگی کنیم که گزارشی برای ما بیاید اما درباره مسائلی که بین منتقدان مطرح است، مثل فساد و بی اخلاقی، چیزی دریافت نکردیم. جایی که گزارش وجود داشت، ما هم ورود کردیم و رسیدگی های کامل انجام شد و خاطیان نیز به سزای اعمال خود رسیدند.

یعنی هیچ مقابله ای با مدارس فوتبال متخلف نداشتید؟

تیموری: در واقع این مسائل اصلا وظیفه ما نیست و ما در حالی می توانیم رسیدگی کنیم که گزارشی برای ما بیاید اما درباره مسائلی که بین منتقدان مطرح است، مثل فساد و بی اخلاقی، چیزی دریافت نکردیم. جایی که گزارش وجود داشت، ما هم ورود کردیم و رسیدگی های کامل انجام شد و خاطیان نیز به سزای اعمال خود رسیدند.

برای تهیه و بررسی گزارش ها بازرس وجود دارد؟

شیرازی: ما در سال جدید 30 نفر را به عنوان بازرس آموزش دادیم و اطلاع رسانی های گسترده ای هم انجام دادیم. ما طبق وظیفه خودمان، گزارش بازرسان را بررسی می کنیم و این موضوعات نیز به فدراسیون اطلاع رسانی می شود اما ما مرجع قضایی نیستیم که بتوانیم مدرسه ای را پلمپ کنیم. خیلی از مدارس بدون هماهنگی با اسامی بزرگان فوتبال کار می کنند و ما تنها می توانیم گزارش دهیم. عده ای از متخلفان را می شناسیم اما برای برخورد به گزارش های تخلف نیاز داریم که در دستمان نیست.

آیا شرط بندی و تبانی در فوتبال تهران وجود دارد؟

شیرازی: بله داریم.

راهکاری هم برای مقابله با آن در نظر گرفتید؟

شیرازی: ستاد ویژه ای را برای پیشگیری تشکیل دادیم تا داوران و کسانی که در حال کشیده شدن به این مسائل هستند را شناسایی می کنیم.

تیموری: این ستاد محرمانه است. آنها در این ستاد، داوران را رصد می کنند. حتی داوران هر بازی را شب قبل مسابقه مطلع می کنیم و تا آن زمان همه چیز محرمانه می ماند. با این حال پیگیر اجباری کردن فیلم برداری در بازی ها نیز هستیم تا امکان تبانی را بسیار پایین بیاوریم و داوران و بازیکنان نتوانند کار خلافی انجام بدهند. ضمن اینکه بدون استعلام از کمیته اخلاق مجوز داوری یا حکمی برای مسئولیت افراد صادر نمی شود.

قبول دارید که در فوتبال ما دست هایی فراتر از شما وجود دارند که نمی گذارد این رشته به حالت ایده آل برسد؟

شیرازی: بله

شما هم با آن ها همراه شدید؟

شیرازی: تا جایی که توانستم خودم را دور از این مسائل نگه داشتم.

پس چرا به گفته عده ای در کمیته آموزش مرتکب تخلف شدید؟

شیرازی: تخلفی وجود ندارد.

یعنی آموزش هیئت فوتبال استان تهران به دست کاظم امامی رییس این دپارتمان برون سپاری نشده است؟

شیرازی: امامی مسئول دپارتمان آموزش است و اگر خودش باشگاهی داشته باشد، نمی توانیم با او به همکاری ادامه دهیم. هزینه تمام کلاس ها به حساب خود هیئت ریخته می شود و شرکت واسطه ای در این میان وجود ندارد. برای برگزاری کلاس ها به ما درخواست می دهند. ما در روند کلاس ها تنها نظارت می کنیم و به طور مستقیم دخالتی نداریم. هر کلاسی که برگزار می کنیم هزینه آن مستقیما به هیئت فوتبال پرداخت می شود. هیچ شرکتی پیمانکار آموزش هیئت فوتبال نیست و همه مراجعان مستقیما با خود ما در ارتباط هستند. پول تمام کلاس ها اول به حساب هیئت فوتبال ریخته شده است.  

تیموری: اگر کلاس ها زیر نظر هیئت فوتبال تهران یا حوزه برگزار شود، خلاف است که هزینه را به حساب شخص بریزند و این مسئله نشان دهنده کلاهبرداری و اخاذی است. البته خود هنرجوها باید شک کنند که شماره حسابی غیر از هیئت فوتبال به آنها داده شود.

اتفاق دیگری که در دوره ریاست شما در هیئت فوتبال تهران رخ داد این بود که شما در ابتدای راه همراهان زیادی داشتید اما اشخاصی که با شما وارد شدند در حال حاضر در هیئت فوتبال تهران حضور ندارند.

شیرازی: روزی که وارد شدیم، خیلی فعال بودیم و فوتبال تهران را زنده کردیم اما عده ای در روند کار کم آوردند و رفتند. همه چیز نباید به من منتهی شود بلکه افرادی مثل دبیر هیات فوتبال را مشخص کردم تا در کار اجرایی به من کمک کند


دیدگاه ها

نظر خود را ثبت کنید