img
کد خبر : 241 تاریخ : 2022-07-05 18:25:10

پاسخگویی رئیس هیات فوتبال به انتقادهایی علیه وی

رئیس هیات فوتبال استان تهران که هجمه ها و انتقادهایی علیه وی وجود دارد با حضور در ایرنا پاسخگوی این هجمه ها بود و در خصوص مسائل مختلف فوتبال تهران به گفت وگو پرداخت.

 

فوتبالِ ایران همواره با حواشی و ابهام های فراوانی همراه بوده و هیئت فوتبال استان تهران نیز، از این قاعده مستثنی نبوده است. در همین رابطه حبیب الله شیرازی، رئیس هیئت فوتبال استان تهران و عباس تیموری، دبیر این هیات در ایرنا حاضر شدند و در گفت وگویی بی پرده به سوالات خبرنگاران ایرنا پیرامون شبهات و انتقادات زیادی که به عملکرد آنها شده پاسخ دادند.

 بخشی از مهم ترین اظهارات شیرازی و تیموری را به صورت تیتروار مشاهده کنید:

در ابتدا از فدراسیون فوتبال و حواشی آن شروع کنیم. وضعیت انتخابات فدراسیون را با این شرایط چطور می بینید؟

شیرازی: هر کسی که در این انتخابات نامزد شود، تمام تلاشش را برای موفقیت خود به کار می گیرد. در این انتخابات کسی به موفقیت می رسد که لابی بهتری با اعضای مجمع کرده باشد.

به نظر شما افزایش اعضای مجمع چه تاثیری در وضعیت فدراسیون فوتبال دارد؟

شیرازی: تعداد اعضای مجمع اگر زیاد شود خوب است؛ زیرا آرای متفاوتی را می سازد. بازیکنان و مربیانی که اضافه شدند، خودشان درگیر فوتبال هستند اما فدراسیون مشکلات زیادی دارد و با چالش های متفاوتی مثل بازی های تدارکاتی برای آمادگی تیم ملی در جام جهانی روبروست. از طرفی ما خودمان هم دوست داریم حریفانی مثل آمریکا و انگلیس را شکست دهیم. پس باید برای رسیدن به این موضوع تلاش بیشتری داشته باشیم. 

این درست است حیدر بهاروند نفش زیادی در انتخاب رئیس فدراسیون دارد؟

شیرازی: بهاروند چهره ای محبوب در مجمع فدراسیون فوتبال است که روسای هیئت های استانی دوستش دارند. او صادقانه در جهت اهداف و منافع روسای هیئت ها کار می کند. با توجه به اینکه تعداد اعضای مجمع بیشتر شود و این موضوع عملا لابی را سخت تر کرده است.

از فدراسیون بگذریم. شما با حمایت کفاشیان که آن زمان رئیس فدراسوین فوتبال بود به عنوان رئیس هیئت فوتبال تهران انتخاب شدید.

شیرازی: بله. زمانی که عهده دار این مسئولیت شدم کار سختی را پیش رو داشتیم؛ از لحاظ سخت افزاری دچار مشکل بودیم. حدود 200 میلیون از باقی مانده بودجه جام جهانی را محمد دادکان به ما اختصاص داد و با این پول ساختمانی در محله گیشا برای طرح آسیا ویژن خریداری کردیم و سعی کردیم از استان های دیگر عقب نمانیم. درخواستی از مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون در آن زمان، داشتیم و نامه ای را برای مشارکت در این مقوله ارسال کردیم تا بحث حرفه ای فوتبال را پیش بگیریم. جلالی را برای مدیریت این طرح منصوب کردیم و روند خوبی را پیش گرفتیم.

 


دیدگاه ها

نظر خود را ثبت کنید